szybka pozyczka
1 1_1 2

Wycieczka do Warszawy

Category: Aktualności
Published: Thursday, 27 April 2023
Written by Bożena Skrzypek


        Dnia 24 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano zebraliśmy się na placu szkolnym, aby wyruszyć w podróż do stolicy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, który jest nie tylko uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzęta pochodzące z różnych kontynentów.
Następnie udaliśmy się na ulicę Wiejską, gdzie po dokładnej kontroli i uzyskaniu przepustek weszliśmy do budynku Sejmu RP. Zwiedzanie zaczęliśmy od makiety kompleksu sejmowego. Najciekawszym miejscem, które zwiedziliśmy, była sala posiedzeń widziana z balkonu oraz miejsce, gdzie posłowie udzielają wywiadów.
Po opuszczeniu Sejmu uczestnicy wycieczki udali się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Przewodnik pokazał i opowiadał nam o najważniejszych miejscach i pomnikach. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych.
Po smacznym obiedzie każdy z uczestników miał okazję zaopatrzyć się w pamiątki z wycieczki. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Świat Iluzji. Mogliśmy podziwiać takie atrakcje jak: zakręcony vortex, pokoje luster, komnata cieni, kalejdoskop i wiele innych zaskakujących iluzji. Była to dla wszystkich interaktywno – edukacyjna rozrywka.
Pełni wrażeń i radości udaliśmy się w drogę powrotną z przerwą na wizytę w restauracji Mc Donald’ s.

Wyniki rekrutacji 2023/2024

Category: Aktualności
Published: Monday, 17 April 2023
Written by Magdalena Lenart

Komisja Rekrutacyjna przyjęła do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 - 22 uczniów

Do oddziałów przedszkolnych przyjęła - 49 dzieci.

 

Warsztaty ekologiczne

Category: Aktualności
Published: Wednesday, 05 April 2023
Written by Magdalena Lenart

31 marca odbyły się warsztaty, które prowadziły Panie z ZZOK w Bełżycach. Celem zajęć było budzenie wśród dzieci świadomości gospodarowania odpadami. Nasi uczniowie od zerówki po klasy ósme zapoznali się z zasadami segregowania odpadów i konieczności ograniczenia ich produkcji we własnym domu, szkole, miejscu zabawy.  

Wzmacnianie więzi z nastolatkiem

Category: Aktualności
Published: Thursday, 13 April 2023
Written by Magdalena Lenart

Czasem nawet najprostsze gesty i czynności, jak zjedzenie razem kolacji lub chwila rozmowy przy herbacie, mogą mieć wielką moc! 💙 Poczucie bycia zaakceptowanym i kochanym w dzieciństwie to fundament, na którym opiera się zdrowie psychiczne w przyszłości. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, którą można pobrać za darmo ze strony.

 

Archiwum