szybka pozyczka
1 1_1 2

LEKTURA NA ŻYWO

Category: Aktualności Published: Wednesday, 30 January 2019 Written by Marzanna Szydłowska

           28. 01. 2019 roku uczniowie klasy czwartej wraz z panią Teodozją Kowalczyk i Marzanną Szydłowską wyjechali na wycieczkę klasową do Teatru Kameralnego w Lublinie na spektakl Tajemniczy ogród przygotowany w oparciu o lekturę szkolną Francesa Hodgsona Burnetta w przekładzie Jadwigi Włodarkiewicz.
         Spektakl opowiadał o losach Mary Lenox, dziesięcioletniej dziewczynce, która po śmierci rodziców przybywa z Indii do domu samotnego, owdowiałego wuja, wychowującego chorego syna Colina. Dom pogrążony w smutku po śmierci żony wuja skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich jest tajemniczy ogród. Radość dziewczyny oraz wiara w miłość i przyjaźń otwiera nie tylko drzwi do ogrodu ale i drzwi ludzkich serc. W czasie dwugodzinnego przedstawienia uczniowie z ogromną uwagą śledzili losy bohaterów i ich wielką przemianę. Mary i Colin zmieniają się dzięki temu niezwykłemu, tajemniczemu miejscu, ale przede wszystkim dzięki ludziom, których spotykają. Ich przyjaźń pomaga im otworzyć się na drugiego człowieka i pokonać własne ograniczenia. Dzięki Mary okazuje się, że syn wuja Crevena jest zdrowym chłopcem, a sam wuj uświadamia sobie jak bardzo kocha własne dziecko.
        Sztuka wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, Mistrzowska gra aktorów, wspaniałe stroje oraz świetnie dobrana muzyka, która potrafiła zmienić strach w radość, sprawiły, że uczniowie ani przez chwilę nie czuli znużenia.

Hits: 532

Archiwum